BRO-LAM - historia i misja firmy


Firma BRO-LAM powstała w 2003 roku. Początkowo wiodącym przedmiotem naszej działalności była produkcja elementów do automatów rozrywkowych oraz elementów kanalizacji dla firm, uczestniczących w rozbudowie dróg i autostrad.


Otwartość na potrzeby rynku i zmiany przepisów, dotyczących konstrukcji samochodów specjalnych, skłoniły nas jednak do rozszerzenia oferty. Podjęliśmy współpracę z wiodącymi na rynku polskim firmami, produkującymi zabudowy do aut pożarniczych, wojskowych i policyjnych. Zaowocowało to wprowadzeniem nowych technologii takich, jak infuzja LRTM, a nasze działania skupiły się na automotive. Rozpoczęliśmy więc kooperację z przedsiębiorcami, zajmującymi się zabudową pojazdów dostawczych a produkcję ukierunkowaliśmy na wszelkiego rodzaju owiewki, spojlery, kabiny sypialne oraz elementy poprawiające aerodynamikę i dizajn.Rok 2013 przyniósł spore zmiany na lepsze, gdyż siedziba firmy została przeniesiona do nowej, własnej hali produkcyjnej w Kleczy Dolnej. Na 2000 m² mogliśmy podjąć się realizacji kolejnych wyzwań i zadań. Ułatwiło nam to wsparcie technologiczne, płynące z Centrum Rozwoju Kompozytów z Kaniowa oraz zakup nowoczesnych urządzeń wykorzystywanych przy zastosowaniu metody LRTM (pomp, czoperów, urządzeń do nakładania żelkotów, pompy dozującej żywicę). Spowodowało to szybki wzrost produkcji.


Obecnie produkujemy przede wszystkim drobne elementy karoserii samochodów oraz zbiorniki na wodę do pojazdów pożarniczych o większych gabarytach. Współpracujemy również z firmą Plastwag – głównym wykonawcą pociągów i tramwai. Nie zapominając o początkach naszej działalności, wciąż zajmujemy się produkcją elementów do automatów rozrywkowych, karuzel i zabawek.

Aby udoskonalić produkcję i wyeliminować braki, regularnie szkolimy naszą załogę w zakresie BHP oraz wykonywania wyrobów kompozytowych. Rozpoczęliśmy również przygotowania do wdrożenia systemu zarządzania jakością ISO9001 i środowiskowego 14001.

Copyright © 2015 BRO-LAM Wszystkie prawa zastrzeżone     Projekt i realizacja: Weboski